chwilowka

Komunikaty

Komunikat ws. wznowienia przyjmowania próbek kału do badań.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarnyw Wadowicach uprzejmie informuje, że od dnia 1 czerwca 2020 r. wznowione zostanie przyjmowanie próbek kału do badań zgodnie z wcześniej obowiązującym harmonogramem, poza dniami 9 i 10 czerwca 2020 r., z uwagi na dzień wolny przypadający na 11 czerwca 2020 r. i zachowanie postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez Dział Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

KOMUNUKAT O REALIZACJI ZADAŃ STATUTOWYCH W POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W WADOWICACH

W związku z ustanowieniem określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej (rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. (Dz. U. poz. 878 z późn. zm.), w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach, zwanej dalej „PSSE w Wadowicach” – realizacja zadań statutowych PSSE w Wadowicach następuje z ograniczeniami mającymi na celu zminimalizowanie ryzyka zachorowania na COVID-19.

Czytaj więcej...

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wadowicach dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach informuje, że do dnia 09 sierpnia 2020 roku, godz. 13.00 na terenie powiatu wadowickiego odnotowano:

  • liczba mieszkańców objętych kwarantanną - 258 osób
  • liczba osób zakażonych – 180 + 3 osoby wykazywane przez inne województwo i  powiat

       w tym:

  • liczba zgonów - 3
  • liczba ozdrowieńców - 47 + 3 wykazane przez inne województwo i  powiat

Liczba ta w poszczególnych gminach rozkłada się następująco:

Gm. Andrychów – 74 w kwarantannie. 36 osób zakażonych, w tym 10 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 5 osób zakażonych hospitalizowanych, 20 osób w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Brzeźnica – 13 w kwarantannie. 9 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Kalwaria Zebrzydowska – 26 w kwarantannie. 8 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Lanckorona – 9 w kwarantannie. 9 osób zakażonych w tym 7 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej.

Gm. Mucharz – 4 w kwarantannie. 40 osób zakażonych, w tym 8 ozdrowieńców,  31 osób w izolacji domowej, 1 osoba w hospitalizacji.

Gm. Spytkowice – 20 w kwarantannie. 1 osoba zakażona- ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat.

Gm. Stryszów – 7 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w izolacji domowej.

Gm. Tomice – 41 w kwarantannie. 2 osoby zakażone w tym 1 osoba w izolatorium, 1  ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.

Gm. Wadowice – 48 w kwarantannie. 31 osób zakażonych, w tym 3 ozdrowieńców, 25 osób w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane, 1 osoba w izolatorium.

Gm. Wieprz – 16 w kwarantannie. 42 osoby zakażone w tym 11 ozdrowieńców, 28 osób w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane, 1 osoba w izolatorium.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach zwraca się z prośbą o zachowanie spokoju, odpowiedzialność i przestrzeganie wszystkich higienicznych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

(www.gis.gov.pl oraz www.mz.gov.pl)

KOMUNUKAT O OGRANICZENIU REALIZACJI ZADAŃ STATUTOWYCH W POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W WADOWICACH

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491)), w trosce o bezpieczeństwo  Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i pracowników  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Wadowicach – zwanej dalej „PSSE w Wadowicach”- podjęłam decyzję o ograniczeniu z dniem   27 marca 2020 r. realizacji zadań statutowych PSSE w Wadowicach.

Czytaj więcej...

BADANIA NA NOSICIELSTWO

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. poz. 433)), ze względu na szczególny charakter pracy kierując się dobrem zarówno klientów/stron jak i pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach informujemy, że z dniem 18 marca 2020 r. zaprzestaję się przyjmowania próbek kału do badań.

KOMUNIKAT O ZAMKNIĘCIU POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W WADOWICACH DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego  (Dz. U. poz. 433)), ze względu na szczególny charakter pracy w naszej stacji, w trosce  o bezpieczeństwo zdrowotne Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i pracowników  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Wadowicach – zwanej dalej „PSSE w Wadowicach”- podjęłam decyzję o zaprzestaniu z dniem 17 marca 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników PSSE  w Wadowicach.

Czytaj więcej...

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego dot. odwiedzin osób bliskich i wizyt przedstawicieli handlowych oraz medycznych w szpitalach w związku z przypadkami zakażeń koronawirusem w Polsce

Warszawa, 11.03.2020 r.

   Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje wstrzymanie lub znaczne ograniczenie odwiedzin w szpitalach. Jednocześnie zaleca się odwołanie wizyt przedstawicieli handlowych i medycznych w szpitalach.

Źródło: Główny Inspektor Sanitarny.

Komunikat

Komunikat dla podróżujących nr 44

Warszawa, 9 marca 2020 r.

(Opracowano na podstawie danych WHO, ECDC i CDC)

 

Zachorowania na COVID-19
(zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) - aktualizacja

 

W ostatnich tygodnia obserwuje się rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19 - chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 w Europie. Zgodnie z raportem WHO z dnia 8 marca 2020 r, niemalże 30 krajów Europy dotkniętych jest już lokalna transmisją wirusa SARS-CoV-2.

 

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje zaniechanie podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.

Czytaj więcej...

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.

Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych  i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Czytaj więcej...

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH

(Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)

Warszawa, 24.02.2020 r.

W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:

1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

  • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
  • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.

b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:

  • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
  • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2
to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą
z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.

Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.

 

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 33) 823 37 66
fax (+48 33) 823 35 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wadowicach